Oyun Önerileri | Oyun İnceleme ve Öneri Platformu İletişim Sayfası
 Fullmetal Alchemist: Brotherhood
1 - Fullmetal Alchemist: Brotherhood

İnternette arattığınızda karşınıza iki seri gelecektir. Brotherhood serisi yenidir ve mangayla daha uyumludur. İlk seriyi izlemeden direkt ikinci seriyi izleyebilirsiniz. Bu anime, hikayesi içerisinde iki kardeşin simya yeteneklerini ve maceralarını ele almaktadır. Çarpıcı hikayesiyle zaman zaman gülecek, zaman zaman duygusallaşacak ve zaman zaman çok şaşıracaksınız. Elric kardeşlerin hikayesine mutlaka göz atmalısınız.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 Death Note
2 - Death Note

Death Note, anime sevmeyenlere animeleri sevdiren bir yapımdır. Hırsın, zekanın ve kana susamışlığın ön planda olduğu bu animemiz, dünyaya bakış açınızı değiştirecek ve kendinizi sorgulamanıza neden olacaktır. Ölüm meleğinin defterinin yeryüzüne düşmesiyle elinize geçecek tüm dünyayı yargılama gücünü bir düşünün. Kulağa ilgi çekici geliyor olmalı. Bu efsane yapıma mutlaka bir şans vermelisiniz.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 Hunter x Hunter (2011)
3 - Hunter x Hunter (2011)

Bu animeye karşı ilk başta fazla ön yargılıydım. Fazla çocuksu geliyordu. Fazlaca çocuksu yanının dışında çok karanlık tarafları da var. Bunlar sizi animeye bağlıyor. Sürekli merak içinde bırakıyor. Bu meraklı ilerleyiş, izlerken çok hoşuma gitse de açık konuşmak gerekirse bu animenin sonu beni pek tatmin etmedi. Cevapsız kalan birçok soruyla beni baş başa bıraktı. 148 bölüm izleyecek kadar vaktiniz varsa önerebilirim.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 Attack on Titan
4 - Attack on Titan

Animelere yeni başlayacak birisine kesinlikle ilk bu animeyi öneririm. Bilinmezliklerle dolu duvarlar arasında olan bir köyde başlayan anime, bizlere bilgileri kırıntı halinde vermektedir. Bu durum normalde can sıkar fakat bu animede aksine olaylara adım adım ilerlemek ve ana karakterle birlikte olayları keşfetmek kesinlikle paha biçilemez. Bu anime aksiyon, vahşet ve çaresizliği iliklerinize kadar hissettirecektir.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 One Punch Man
5 - One Punch Man

Bir animede ciddi bir hikayeden ziyade eğlenmek istiyorsanız bu anime ilk durağınız olmalıdır. Herkese tek atan Saitama'nın maceraları sizi gülme krizlerine sokabilir. Bir evrende en güçlü kişi olmak hiç bu kadar sıkıcı olmamıştı. Kazanılması en çok arzu edilen şey olan gücün nasıl bu kadar can sıkan sorunlara yol açtığını görmek için bu kısa animeyi kesinlikle izlemelisiniz.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 Vinland Saga
6 - Vinland Saga

“Hem anime izleyeyim hem de Viking temalı olsun.” diyorsanız doğru anime Vinland Saga’dır. Savaş sahneleriyle ve kaliteli çizimleriyle bize görsel bir şölen sunmaktadır. Ana karakterin hikayesi ilgi çekici ancak bu anime ilk olarak yan karakterleri derin işlemeyi tercih etmiştir. Bu açıdan ben gibi siz de biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Animenin hikayesinin devam edecek olması bu animeyi izlemeye değer kılacaktır.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 Slam Dunk
7 - Slam Dunk

Bu anime, çok eski bir basketbol animesidir. Çizimlerine takılmadan izlemeye devam edebilirseniz etkileyici hikayesi ile sizlere kendisini sevdirmeyi başaracaktır. Bu animede basketbol dışında da aşırı komik hikayelerle karşılaşacaksınız. Aşırı eğlenceli ve sürükleyici bir anime olan Slam Dunk, 101 bölümden sonra bitmektedir. Hikayenin gerçek sonunu öğrenmek istiyorsanız mangasını okumanız gerekmektedir.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 Code Geass
8 - Code Geass

Death Note animesini izleyip tadı damağınızda kaldıysa bu anime ikinci durağınız olmalıdır. Şahsen meka kültürünü pek sevmesem de bu animede olan akıl oyunları, aksiyon sahneleri ve zafer hırsı beni bu animeye bağlamayı başarmıştır. Gözümde bir Death Note kadar olmasa da onun bir benzerinin robotlu versiyonu olduğunu söyleyebilirim. Meka kültürüne ilgiliniz varsa kesinlikle göz atmanızı öneririm.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 Naruto: Shippuuden
9 - Naruto: Shippuuden

Yıllar süren bir serüven. O kadar bölüm izledikten sonra animede olan karakterler ailenizden birisi gibi olacaktır. Bir karakterin sevincini de üzüntüsü de çok derin yaşayacaksınız. Anime izleyecek vaktiniz varsa bu evrene kesinlikle göz atın derim. Bazen hikaye çok yavaş ilerlese de o efsane dövüş sahneleri ile sizlere tüm hatalarını affettirecektir. Bu yapımda en dipten zirveye giden bir ninja serüveni sizleri bekliyor.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 Monster
10 - Monster

Monster animesi, esrarengiz senaryosu ve sürükleyici anlatımıyla sizi ekran başına kitleyebilecek bir animedir. Tenma isimli doktorumuzun, yaşam mücadelesi veren hastaları arasından seçim yapması istenmektedir. Her insanın hayatı eşit değere sahip midir düşüncesi ile yola çıkan bu animede doktorumuzu zorlu seçimler ve bu seçimlerin akıl almaz sonuçları karşılamaktadır. Animenin başından sonuna kadar hiç bitmeyen merak unsuru sizi bu animenin bağımlısı yapacaktır.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 Erased
11 - Erased

Tüm animeler arasında izleyeceğiniz en çarpıcı animelerden birisi kesinlikle bu animedir. Hikayesiyle olsun olayların ilerleyiş biçimiyle olsun sizi adeta büyüleyecek bir yapımdır. Geçmişte yapılan bir hatayı düzeltirken başka hatalara yol açılabilen hikayeler ilginizi çekiyorsa kesinlikle bu animeyi izlemelisiniz. Suç, gerilim ve dedektiflik konularını bize mükemmel görsel anlatım tekniğiyle aktaran bir yapımdır.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 My Hero Academia
12 - My Hero Academia

Hepimiz küçükken süper kahraman akademisi içeriği olan filmler izlemişizdir. Bu animemiz bir akademi içerisinde kendimizi ne kadar geliştirebileceğimizi konu almaktadır. Bu anime başta biraz çocuksu gelse de dövüş sahnelerinin kalitesi ve ana karakterin başarılı gelişim süreci sayesinde sizlere kendisini sevdirmeyi başaracaktır.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 The Promised Neverland
13 - The Promised Neverland

Ana kahramanların çocuklar olduğu bu anime, size ilk bakışta çocuklara hitap eden bir anime izlenimi verebilir fakat ilk bölümü izledikten sonra bu fikriniz hızlıca değişecektir. Ada filminin konusunu beğendiyseniz bu animeye de kesinlikle göz atmalısınız. Animemizin hikayesinde küçük yaştaki çocuklar kaliteli eğitim aldıkları bir yurtta yaşamaktadırlar. Bu yurt dışarıdan gözüktüğü kadar masum bir yer değildir. Yurttaki bazı öğrenciler bu yurtta yanlış giden bir şeyler olduğunu farkeder ve amansız bir maceranın ortasında kendilerini bulurlar.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 Dororo
14 - Dororo

Renkli, cıvıl cıvıl anime dünyalarından sıkıldıysanız bu anime size ilaç gibi gelecektir. Dororo, karanlık ve kasvetli bir anime evrenine sahiptir. Hikayesinden ziyade animenin etkileyici atmosferi sizlerin ilgisini daha çok çekecektir. Adım başı yaratıkların kol gezdiği karanlık bir evrende küçük bir çocuk ile birlikte yolculuk hikayelerini anlatan bu yapım, atmosferi için izlemeye değer bir animedir.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 Your Name
15 - Your Name

Your Name bir anime filmidir. 1 saat 45 dakika süren bu yapım sizi kesinlikle büyüleyecektir. Rüyalarınızda hiç tanımadığınız birinin yerine geçerek o kişinin bilinmez hayatını yaşadığınızı hayal edin. Ustalıkla işlenmiş konusuyla ve etkileyici sahneleri ile bu anime, sizi kendi evrenine hayran bıraktıracaktır. Sizlere olayları soluksuz bir şekilde takip ettirecek bu şaheser, film çıtanızı çok yükseklere çıkaracaktır.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 Kuroko's Basketball
16 - Kuroko's Basketball

Slam Dunk animesini deneyip gözünüze çok eski geldiyse sizi daha güncel versiyonuna davet edelim. Basketbol animesi olan Kuroko's Basketball, özel yetenekleri olan çocukların basketbol serüvenlerini anlatmaktadır. Takım oyununun ne kadar önemli olduğunu bize tekrar hatırlatarak işe yaramaz denilen kimselere bile doğru görev verilirse nasıl harikalar yaratabileceğini gösteren bir yapımdır.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 Naruto
17 - Naruto

Naruto, ortaokul yıllarında bir arkadaşımın önermesiyle ilk defa anime evrenine adım atmamı sağlayan animedir. Naruto'nun çocukluğunu anlatan bu seri, Naruto evreninin başlangıcıdır. Anime içerisindeki karakter gelişimleri, olaylar ve dövüşler genel olarak gözünüze hoş gelecektir. Hikayeden uzak bölümler sizi biraz sıkabilir. Çok vaktiniz yoksa genel özeti okuyup direkt Naruto Shippuden de başlayabilirsiniz.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 The Disastrous Life of Saiki K.
18 - The Disastrous Life of Saiki K.

Ben uzun ciddi animelere başlamak istemiyorum diyorsanız Saiki imdadınıza yetişecektir. Anime, psişik güçleri olan Saiki'nin sıradan birisi olma çabalarını anlatmaktadır. Amacı sadece sizi güldürmek olan bu anime, sizlere bol bol kahkaha attıracak. Her bölümünde farklı farklı konuları ele alan animenin ciddi bir konusu yoktur. Gözümde tek eksisi bazen o kadar hızlı konuşuyorlar ki yazıları takip etmek zorlaşıyor.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 Castlevania
19 - Castlevania

Netflix animesi olan Castlevania, Dracula'nın hikayesini anlatmaktadır. Çizimleri ve savaş sahneleri hoşunuza gidebilecek tarzdadır. Kısa bir anime olduğu için çerez niyetinde izlemenizi öneririm. Anime, farklı karakterlerin birbirinden bağımsız hikayelerini ortak bir amaç uğruna kesiştirecektir. Bu animenin İngilizce ses kadrosu çok kalitelidir. Hobbit filminden tanıdığımız Thorin Meşekalkan ana karakteri seslendiriyor.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 Overlord
20 - Overlord

En sevdiğiniz online oyun tamamen kapanma aşamasına gelmiştir. Son bir defa daha göz atayım dediğiniz vakit, o oyunun içerisinde mahsur kaldığınız bir evren düşünün. Bu anime tüm kontrolün sizde olduğu, oyunda ki her şeyi gönlünüzce kontrol edebildiğiniz bir evreni konu almaktadır. Hikayesinin çok yavaş ilerlemesi beni bu animeye karşı soğutmuştur. Biraz izleyip devam edip etmeyeceğinize siz karar verin.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 The King's Avatar
21 - The King's Avatar

Bu anime diğer animelerden farklı olarak bir Çin animesidir. Konuşma dilinin Çince olması sizi ilk bölüm biraz rahatsız edebilir fakat alıştığınız zaman mükemmel çizim teknikleri ve göz kamaştırıcı dövüş sahneleri sizleri mest edecektir. E-spor oyuncusu olan ana karakterimizi yaşından dolayı zorla saf dışı bırakmaya çalışan insanlar ile ana karakterimizin savaşını hikaye alan bu animeye kesinlikle göz atmalısınız.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 Naruto : Rock Lee & His Ninja Pals
22 - Naruto : Rock Lee & His Ninja Pals

Naruto animesini izlemiş ya da az çok karakterlere gözünüz aşina ise bu animeyi kesin izlemelisiniz. Tamamen komedi amaçlı bir animedir. Rock Lee karakterinin başrol olduğu ve koca kafalar formatında olan bu anime, sizi gülmekten kırıp geçirecektir. Naruto evrenini bilen bir kişinin mutlaka bu eğlenceli içeriğe göz atması gerekir.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 Boruto: Naruto Next Generations
23 - Boruto: Naruto Next Generations

Naruto animesini çok sevdiyseniz ve o evrenden kopmak istemiyorsanız devamı niteliğinde olan bu animeye de göz atabilirsiniz. Benim için birkaç bölüm dışında çok monoton bir animedir. Naruto'nun yüzü suyu hürmetine ileri sararak izlediğim bir animedir. Hikayeden alakasız bölüm sayısının fazla olması beni bölümleri sardırmaya teşvik etmiştir. Sırf Naruto evreninden eski karakterleri görmek için bile göz atılabilir.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 God Eater
24 - God Eater

Attack on Titan animesine bayıldıysanız ona benzer bir hikayesi bulunan bu animeye de göz atabilirsiniz. Genel olarak hikaye ve karakterler hoşunuza gidecektir. Sizi gaza getirebilecek bir anime olduğunu söyleyebilirim. Animenin bir finali yoktur. Kısacası yarım kalmış tamamlanamayan bir proje. Devamı olmadığı için sizi hayal kırıklığına uğratacak olsa da kaliteli çizimleri için göz atabilirsiniz.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.
 
 Attack on Titan: Junior High
25 - Attack on Titan: Junior High

Attack on Titan animesini izlediyseniz kesinlikle bu komik versiyonuna da göz atmanızı öneririm. Kısa ve çerez tadında bir anime serisidir. Eğlencenin doruklara ulaştığını söyleyebilirim. Normal animesinde bulunan kan, vahşet, çaresizlik gibi konular yerini tamamen eğlenceye bırakacaktır.

Bu animenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.