En İyi Askeri Savaş Oyunları

En İyi Askeri Savaş Oyunları

Savaş oyunu önerileri. En iyi savaş oyunları. En başarılı askeri oyunlar. Askeri oyunlar. Çatışma oyunları. En iyi askeri savaş oyunları. 

Savaş oyunları deyince akla ilk olarak Call of Duty serisi gelmektedir. Bu yazımda Call of Duty oyunlarından sadece benim açımdan en iyi olanına yer verdim. Sitemizde bulunan diğer Call of Duty incelemelerine de buradan (Call of Duty: Advanced WarfareCall of Duty: Infinite Warfare) ulaşabilirsiniz. Call of Duty serisi dışında da savaş atmosferini başarılı bulduğum oyunları bu listemizde inceleyebilirsiniz. Başarılı bulduğum savaş oyunları listesine başlayalım.

Call of Duty 4: Modern Warfare

 Call of Duty serisi, silahlı çatışma oyunları denilince akla gelen ilk seridir. Call of Duty 4, Modern Warfare serisinin ilk oyunudur. Senaryo modunda yeni bir hikayeye başlandığı için ilk üç Call of Duty oyununu oynamadan direkt bu oyundan seriye giriş yapabilirsiniz. Call of Duty 4, hikayesinin derinliğinin kalitesi ile olsun savaş atmosferini bizlere yaşatması ile olsun tam bir başyapıttır. Silahlı oyunlarda genellikle birinci şahıs kameradan baktığımız için ana karakterlerle bağ kurması oldukça zordur. Bu oyunda bulunan karakterlerle kuracağınız bağ, yıllar geçse bile hafızalarınızda tazeliğini korumaya devam edecek cinstendir. Call of Duty 4 için bir askeri çatışma oyunundan fazlası olduğunu söyleyebilirim. Hikayesinin güzelliği dışında güçlü savaş atmosferi ve kaliteli vuruş hissi ile sizlere kendisini sevdirecektir. Filmlere taş çıkaran senaryosu ve aksiyon sahneleri ile sizi savaşın tam ortasında hissettirecek bu yapıma kesinlikle şans vermelisiniz. Yıllar geçse bile görsel kalitesinin günümüzde hâlâ geçerliliğini koruduğunu söyleyebilirim.
 
Bu oyun ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

Spec Ops: The Line

 Spec Ops: The Line, kum fırtınasından dolayı harap olmuş Dubai şehrine gönderilen üç askerin hikayesini anlatmaktadır. Oyunumuzun etkileyici bir ana hikayesi bulunmaktadır. Göz alıcı mekan tasarımları eşliğinde kaliteli bir atmosfere sahip Dubai şehrinde takım arkadaşlarınızla size verilen görevleri yerine getirmeniz gerekecektir. Oyunumuzun ana hikayesinin farklı sonları bulunmaktadır. Sizleri derinden etkileyebilecek sahnelere sahip bu yapım, siper alarak savaşabileceğiniz bir oyun mekaniği sunmaktadır. Spec Ops: The Line, fazla kısa oyun süresi ile sizi biraz üzebilecek olsa da kaliteli hikayesiyle kendisini affettirmeyi başaracaktır. Az da olsa karşılaşacağınız yapay zeka sorunlarını da görmezden gelebilirseniz sizleri etkileyici bir senaryo bekliyor olacaktır. Oyunun içerisinde ufak tefek sorunlar karşınıza çıkacak olsa da etkileyici ana hikayeye sahip bu oyunumuza mutlaka bir şans vermelisiniz.

Bu oyun ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz. 

Crysis 2

 Crysis 2, grafik kalitesi ile öne çıkmayı başarmış bir yapımdır. İleri teknoloji ekipmanlarınızı kullanarak ilerlediğiniz bu oyunda, mükemmel grafikler ve etkileyici savaş atmosferleri sizlere eşlik edecektir. Crysis 2, karakterinizin giyeceği zırh sayesinde oynanışta çeşitli stratejiler geliştirmenize olanak sağlayacaktır. Akın akın gelmekte olan uzaylı dalgalarına karşı mücadele edeceğiniz bu oyunda, silah çeşitliliği ve kaliteli vuruş hissi ile eğlenceli bir oyun deneyimi yaşayacaksınız. Uzaylı konseptlerini fazla sevmediğimden dolayı hikayesinin beni tatmin ettiğini söyleyemem. Hikayesinden ziyade aşırı gerçekçi grafikleri ve etkileyici müzikleriyle bana o atmosferi kaliteli yaşatmıştır. Çeşitli taktiklerle ve başarılı vuruş hissiyle düşmanlarınızı alt etmek beni olduğu gibi sizleri de tatmin edebilecektir. Bu eşsiz grafiklere sahip etkileyici oyunumuza mutlaka bir şans vermenizi tavsiye etmekteyim.

Bu oyun ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz. 

Wolfenstein: The Old Blood

 Wolfenstein: The Old Blood, köklü Wolfenstein serisini günümüz grafikleri ile zenginleştirerek önümüze sunmuş bir yapımdır. Amerikan casusu olan Blazkowicz ile Naziler arasında geçen amansız mücadeleye tanık olacaksınız. Wolfenstein: The Old Blood sizlere aksiyonun dibine vurabilmeniz için imkan verecektir. Bol aksiyonunun dışında gizlilik yoluyla da ilerleyebileceğiniz bir oyundur. Bu oyun sizlere Nazilerle dolu olan bir kalede casusluk yapmanın getirdiği çaresizliği kaliteli atmosferi ile etkili hissettirebilmeyi başaracaktır. Bu oyunun kısa süren hikayesinde pek aradığımı bulamasam da eğlenceli aksiyonuyla bana kendini sevdirmeyi başarmıştır. Oyunu sevmemi sağlayan bir diğer sebep ise oyunun içine gizlice yerleştirilmiş bir mini oyundur. Bu mini oyunda, hatırı sayılır bir süre ilk Wolfenstein oyununu pixel tarzıyla oynayabilirsiniz. Bu oyuna şans verecekseniz bu bahsettiğim mini oyunu kaçırmadan oyunu bitirmenizi öneririm. Wolfenstein: The Old Blood oyunu eğlenceli aksiyonu ve başarılı savaş atmosferi için şans verebileceğiniz bir oyundur. 

Bu oyun ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.