Dövüş Filmi Önerileri

Dövüş Filmi Önerileri

Dövüş filmi önerileri. En iyi dövüş filmleri. Sürükleyici dövüş filmi önerileri. Hikayesi güzel dövüş filmleri. Dövüş filmi tavsiyeleri. Senaryosu güzel dövüş filmi tavsiyeleri. 

Bu yazımızda size kaliteli dövüş filmlerinden bahsedeceğim. Dövüş sahnelerinin kalitesinin yanında senaryosu da güzel olan dövüş filmlerini bu listeye eklemeye çalıştım. Listemize başlayalım.

Warrior

 Warrior, iki dövüşçü kardeşin hayat hikayesini anlatan bir yapımdır. Filmde iki kardeşin arasında geçen rekabeti ve geçmişte yaşanmış olaylardan dolayı birbirlerine duydukları nefretin açığa çıkması ile karşılaşacaksınız. Filmin hikayesinde alkol bağımlılığından yeni yeni kurtulmaya başlayan bir baba ve onun oğullarıyla yaşadıkları anlatılmaktadır. Babanın iki oğlu da büyük dövüş için kendilerini hazırlamaya başlarlar. İki kardeşin arasındaki nefret onları bu dövüş organizasyonunda daha da hırslı bir hale gelmelerini sağlar. Oyuncu kadrosunda Tom Hardy oğlanlardan biri olan Tommy Riordan karakterini canlandırırken, Joel Edgerton ise Brendan Conlon karakterini canlandırmaktadır. Bu iki başarılı oyuncunun karakterleri ile bütünleşmesi filmi seyredenlere duygu yüklü bir kardeş hikayesi sunmaktadır. Bu filmde sıradan bir dövüş filmi ile karşılaşmayacaksınız. Yumruklardan ziyade hırsların, tutkuların ve nefretin ringde  çarpışmasını izleyeceksiniz. Sizi ekran başına kitleyebilecek bu etkileyici yapımı mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Warrior, gerek senaryosuyla gerek duygu yüklü dövüş sahneleriyle tam bir başyapıttır.

Filmin konusu ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

 Green Street Holigans

 Green Street Holigans, futbolun holigan tarafını konu alan bir yapımdır. Futbolun sadece futbol olmadığını, taraftarlarıyla bir bütün olduğunu bizlere anlatmaktadır. Hepimizin Yüzüklerin Efendisi serisinden tanıdığı Elijah Wood yani namı değer Frodo Baggins, Matt ismindeki ana karakterimizi canlandırmaktadır. Harvard'ta gazetecilik okuyan Matt, oda arkadaşına ait uyuşturucu kendi yatağında bulununca okuldan atılır. İngiliz bir adamla evlenmiş ablasının yanına İngiltere'ye taşınmak zorunda kalan Matt, eniştesinin West Ham United fanatiği kardeşi Ben ile takılmaya başlar. Matt oldukça sakin mizaçlı, kavga ile işi olmayan efendi bir delikanlıdır fakat Ben tam aksine bir holigandır. Gün boyunca Ben ile takılan ana karakterimiz kendisi fanatizmin ve kavgaların arasında bulur. Başlarda zorlansa da zamanla bu durum hoşuna gitmeye başlar. Filmdede duyacağınız o meşhur repliği dile getirir. ''Birkaç yumruk yiyip camdan yapılmış olmadığınızı anladığınızda sınırlarınızı zorlamadan yaşadığınızı hissedemezsiniz.''  Futbola ve tribün kültürüne ilginiz varsa bu yapıma mutlaka göz atmanızı öneririm.

Filmin konusu ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

The Raid

 The Raid, özel bir ekibin suçlularla dolu bir binaya baskın yapma görevi ile başlar. Bu baskında işler pek istenildiği gibi gitmemektedir. Binanın her odasında farklı azılı suçluların bulunması ve baskın yapan ekibin başına koyulan para ödülü baskına giden ekibin adeta baskın yemesine dönüşecektir. Ana karakterimiz Rama, bir yandan ekip arkadaşlarını kurtarmaya çalışırken aynı zamanda amansız bir hayatta kalma mücadelesi vermektedir. Ana karakterimizin üstüne akın akın düşmanların  geldiği bu filmde nefes almayı unutacak, dövüş sahnelerini izlerken gözlerinizi ekrandan ayıramayacak ve  bu kadarıda pes diyeceğiniz sahnelerle karşılaşacaksınız.Tek nefeste izleyeceğiniz bu yapımda bazı sahneler fazlasıyla abartılı olsa da size aksiyonu doruklarda yaşatacaktır. The Raid, sonu gelmeyen dövüş sahnelerinin yanı sıra filmin hikayesinde oluşacak ufak sürprizlerle de filme olan ilginizi canlı tutmayı başaracaktır.  Hayatta kalma dürtüsü hiç bu kadar çarpıcı ve şiddet dolu olmamıştı. Aksiyon açlığınız varsa bu yapıma mutlaka göz atmanızı öneririm. 

Filmin konusu ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

Kung Fu Hostile

 Kung Fu Hostile, uzakdoğu dövüşleriyle harmanlanmış bir komedi filmidir. Bir film başına oturduğumuzda her zaman sürükleyici bir hikaye izlemek istemeyebiliriz. Gün boyunca zaten yorulmuşuz. Biraz kafam dağılsın, beni düşüncelere ya da karmaşık senaryolara hiç bulaştırmasın diyorsanız bu film tam size göre. Filmin neredeyse tamamı absürd dövüş sahneleri ve komik diyaloglardan oluşmaktadır. Eğlenceli sahneleri ile sizlere kahkaha attırmasa da tebessüm etmenize ve güzel vakit geçirmenizi sağlayacak bir yapımdır. Filmimizin konusundan bahsedecek olursak. Eski dövüş ustalarımız bir köyde gündelik işlerle uğraşarak hayatlarını devam ettirirken köylerine musallat olan çetelere karşı amansız bir meydan okuma içerisine girerler. Bu meydan okumada tüm silahların havada uçtuğu, gerçekliğin esamesinin okumadığı, abartıların doruklara ulaştığı sahnelerle karşılaşacaksınız. Zaten bu filmi kafa dağıtmak için izleyeceğiniz için bu abartılar gözünüze fazla batmayacaktır. Gülmek istiyorum, eğlenceli bir şeyler izlemek istiyorum diyorsanız bu filmi izlemenizi tavsiye ederim.

Filmin konusu ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Bonus: Kung Fu Basket

 

Kung Fu Basket, baksetbol temalı bir komedi filmidir. Adındanda anlaşıldığı gibi Kung Fu ve Basketbolun harmanlanmasını anlatmaktadır. Ana karakterimiz olan Fang, Kungu Fu akademisinde başarılı bir öğrencidir. Şehir merkezinde bir kavgaya karıştığı için okulundan atılmıştır. Parkta bir gün otururken elindeki çöpü çöp kovasına basket atmıştır. Bu olayı gören bir menajer Fang'daki cevherin farkına varır ve ona basketbol takımına girmesi için teklif sunar. Fang, Kung Fu yeteneklerini basketbolla harmanlayapıp üstün bir performans sergilemektedir. Basketboldaki yeteneği onu çok farklı konumlara getirir. Bu film, izleyicilere sadece basketbol değil aynı zamanda komedi dolu bir spor filmi sunmaktadır. Basketbolun yeterli gelmedği noktalarda Kung Fu'nun eğlenceli yorumu sizlere eğlenceli bir film deneyimi sunacaktır.

Filmin konusu ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.