Bilim Kurgu Filmi Önerileri

Bilim Kurgu Filmi Önerileri

Bilim kurgu filmi önerileri. En iyi bilim kurgu filmleri. Sürükleyici film önerileri. Hikayesi güzel filmler. Bilim kurgu filmi tavsiyeleri. Senaryosu güzel film tavsiyeleri.

 Bu yazımızda sizlere etkileyici bilim kurgu filmlerinden bahsedeceğim. Hikayesinin sürükleyiciliği ve büyüleyici atmosferi ile sizi ekran başına kilitleyebilecek yapımlar seçmeye çalıştım. Matrix, Inception gibi herkesin izlemiş olduğu filmleri seçmek yerine biraz daha ön yargıyla yaklaşılmış geri planda kalmış filmleri listemize ekledim. Neden Inception, Matrix gibi filmler bu listede yok sorusunun cevabını verdiğimize göre artık listemize başlayabiliriz.. 

Interstellar

Interstaller, Christopher Nolan'ın yönetmenliğini yaptığı uzay temalı bir bilim kurgu filmidir. Filmde bir grup astronotun bir solucan deliğinden geçerek insanların yaşayabileceği yeni bir yer arayışı konu edilmektedir. Ana karakterimiz Cooper, tarlalarda çiftçilik yaparak geçinmektedir. Babası ve iki çocuğuyla birlikte köy hayatı yaşamaktadırlar. Bir gün sıradan hayatını değiştirecek bir teklif alır. Geçmişte bırakmış olduğu biliminsanı kimliği tekrar karşına çıkmaktadır. Bir seçim yapmak zorundadır. Bir tarafta her şeyden çok sevdiği ailesi diğer tarafta ise insanlığın geleceği bulunmaktadır. On yaşındaki kızı Murph'den ayrılmak istememektedir fakat insanlığın kaderi sadece onun ellerindedir. Bu filmde kendinizi, nefes kesici bir bilim kurgu hikayesinin içinde bulacaksınız. Dramatik sahnelerinde yoğunlukta olduğu bu yapım bilime olan bakış açınızı değiştirecektir. Filmin senaryosu Fizikçi Kip S. Thorne'nun evrendeki 'Solucan Delikleri' teorisinden ilham almaktadır. Gerçek teorilerden esinlenilmiş bu yapım oldukça ilgi çekici uzay ve zaman konularını işlemektedir. Bu başyapıtı mutlaka izlemenizi öneririm.

Filmin konusu ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

Alita: Savaş Meleği

Alita: Savaş Meleği,  Amerikan cyberpunk aksiyon filmidir. Film, Yukito Kishiro'nin Gunnm adlı mangasından esinlenmiştir. Alita karakteri günümüz insanlarından farklı olarak daha çok robotumsu bir görünüme sahiptir. Ana karakterimiz olan Alita kim olduğunu ve nereden geldiğini bilmediği bir halde, tanımadığı bir gelecekte uyanır. Hiçbir şeyi hatırlamayan ve kendi geçmişini öğrenmeye karar veren Alita, sorularına cevaplar aramaktadır. Arkadaşı Hugo, Alita'nın geçmişini hatırlaması için, anılarını tetiklemesine yardımcı olmak ister. Alita sorularına cevaplar ararken aynı zamanda o evrendeki yaşama uyum sağlamaya da başlar. Bu uyum sürecini zorluk çekmeden hızlı bir şekilde adapte olarak sağlar. Şehri yönetenler Alita'nın farklılıklarından haberdar olup onu yakalamak isterler. Alitanın amansız mücadelesi sizlere keyifli bir aksiyon filmi sunacaktır. Alita: Savaş Meleği, hikayesi ve dövüş sahnelerinin kalitesi ile sizi ekran başına kitleyebilecek bir yapımdır.

Filmin konusu ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

Platform

Platform, sınıfsal farklılıkların incelendiği sosyal bir deneyi konu almaktadır. Kişiler kendi rızaları ile bir sözleşme imzalayıp otel benzeri ama daha çok hapishaneyi andıran bir binada kalmaya başlarlar. Her katında iki kişinin kaldığı bu binada, kişilerin kaçıncı katta kalacakları sürekli değişmektedir. Binanın yemek sistemi şu şekilde işlemektedir. En üst katta envai çeşitte yemekler pişmekte ve masa tıka basa doldurulup en üst kattan en alt kata gidecek şekilde yukarıdan asansörle sıra sıra aşağı katlara gönderilmektedir. Her katta yemeği yiyenlerin artıkları bir alt kata gelmektedir. Böyle bir yemek sisteminde kişilerin sürekli kat değiştirmesi insanların aç gözlülük dürtüsünü tetiklemektedir. Bir seferinde aşağı katlarda kalıp az yemek yiyen kimseler üst katlarda yer buldukları zaman alttakileri düşünmeden tıka basa yemek derdine düşmektedirler. Genel olarak hikayemiz bu sistem üzerinden ilerlerse de bu yapı aslında günümüzdeki düzeni fazlasıyla eleştiren bir yapımdır. Zengin olanın çok zengin olduğu ve doymak bilmemesi fakirin ise fakirlikten kırılmasına göndermeler yapan bu film, senaryoyu çok çarpıcı bir şekilde bizlere aktarmıştır. Yemek yiyemeyen kişilerin neler yapabileceğini bizlere tüm vahşetiyle aktaran bu yapımı sadece ilgilisine önermekteyim. Fazlasıyla vahşet içeren sahnelere sahip bu filmi belirli hassasiyetleriniz varsa izlemenizi tavsiye etmem. 

Filmin konusu ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

Venom

Venom, Marvel çizgi roman evreninin ezeli kötülerinden biri olan Venom'un hikayesini anlatmaktadır. Venom'u ünlu oyuncu Tom Hardy canladırmaktadır. Venom, girdiği vücudu kontrol altına alan ve o kişiye  özel güçler sağlayan bir virüstür. Filmimizde ana karakterimiz olan Eddie Brock'un Venomla olan eğlenceli  birlikteliğine tanıklık edeceksiniz. Yeri geldiğinde komik yeri geldiğinde vahşi bir Venom izleyeceksiniz. İkilinin diyalogları çok ustaca bir şekilde kaleme alınmış. Eddie Brock, vücudunda bir virüs ile yaşamanın zorluklarını izleyenlere çok etkileyici bir şekilde yansıtmıştır. Ana karakterimizi başarılı oyuncu Tom Hardy yorumu ile izlemek bu filmi izlemeye değer kılan unsurlardan biri olmuştur. Marvel evrenini ve Tom Hardy'nin oyunculuğunu seviyorsanız bu filmi izlemenizi öneririm. 

Filmin konusu ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.