Tarihi Mekanlarda Geçen Oyunlar

Tarihi Mekanlarda Geçen Oyunlar

Tarihi oyunlar. En iyi tarihi oyunlar. Tarihi mekanlarda geçen oyunlar. En başarılı tarihi oyunlar. Tarihi güzellikleri konu alan oyunlar.

 Bu yazımızda tarihi konu alan oyunlardan bahsedeceğim. Günümüzde oyunlar sadece oyun olmakla kalmayıp aynı zamanda sanatsal bir eser niteliği de taşımaktadır. Listemizde tarihin güzelliklerini bizlere etkileyici bir şekilde aktaran oyunlara yer verdim. Tarihi mekanlarda geçen kaliteli oyunlar listemize başlayalım.

Assassin's Creed Origins

 Assassin's Creed Origins, Antik Mısır'da bulunan yöneticilerin entrikalarını konu almaktadır. Oyunumuz sizlere göze hoş gelecek grafikler eşliğinde etkileyici bir çöl atmosferi sunmaktadır. Oyunumuzun çöllerle kaplı uçsuz bucaksız haritasında özgürce dolaşabilecek, karşınıza çıkacak devasa Mısır Piramitlerinin içlerini keşfedebileceksiniz. Oyunumuzun hikaye ilerleyişinde, yardımsever bir Medjay savaşçısı olan Bayek ile halkınıza yardım etmeniz gerekmektedir. Oyunumuzun level sisteminin zorlayıcı olmasından dolayı savaşlara alışmanız biraz zaman alacaktır. Bu yapımın sizlere sunacağı farklı silah türlerine ek olarak tercih edeceğiniz özelleştirilebilir yetenekleriniz sayesinde zorlu düşmanlarınızın hakkından kolay bir şekilde gelebileceksiniz. Düşmanlarınızın işini rahatça bitirebilmek için bolca yan görev yaparak level atlamanız gerekecektir. Oyunun ana hikayesinde ilerleyebilmek için belirli bir level sınırına ulaşmamızı istemesi pek hoşuma gitmese de oyunumuzun içerisinde bulunan eğlenceli dövüş mekanikleriyle hoş vakitler geçirdiğimi söyleyebilirim. 

Bu oyun ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

Ryse: Son of Rome

 Ryse: Son of Rome, ailesi barbarlar tarafından öldürülürken buna şahitlik eden genç Roma askeri olan Marius Titus'un intikam alma hikayesini konu almaktadır. Oyunumuzda gözlerinizi kamaştıracak grafikler ile süslenmiş etkileyici savaş atmosferleriyle karşılaşacaksınız. Sinematikleri film tadında olan bir ana hikayesi bulunmaktadır. Karakterlerin mimik ve diyaloglarının çok başarılı bir şekilde aktarıldığını söyleyebilirim. Oyunumuzun hikayesi ortalama bir ana hikayeden fazlasını sizlere sunmayı başaracaktır. Roma dönemini düzenli roma lejyonları ve acımasız gladyatörler ile kaliteli bir şekilde yansıtmayı başarmıştır. Vahşi ve göze hoş gelen bitirici hareketler izleyecek olsanız bile oynanış kendini fazlasıyla tekrar edecektir. Düşman çeşitliliğinin fazla olmaması da biraz canınızı sıkabilir. Ana hikayemizin kısa sürmesi de başka can sıkıcı unsurdur. Bu saydığım olumsuzluklara rağmen sizlere görsel bir şölen sunacak bu yapıma mutlaka bir şans vermelisiniz. 

Bu oyun ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

Assassin's Creed Odyssey

  Assassin's Creed Odyssey, Atina ve Sparta arasındaki Peloponez Savaşı'nın kurgusal bir tarihini konu almaktadır. Oyunumuzun erkek karakteri olan Alexios'u seçebilir ya da oyunumuzun kadın karakteri olan Kassandra ile oyunun hikayesinde ilerleyebilirsiniz. Bu oyunumuz sizlere kaliteli grafikler eşliğinde etkileyici bir ada atmosferi sunacaktır. Oyunumuzun devasa açık dünyasında Yunanistan'ın tarihsel güzelliklerini keşfedebilecek, yerel halkın dilinde efsaneleşmiş mitolojik yaratıklar ile savaşabileceksiniz. Oyunumuz sizlere Sokrates, Herodot ve Leonidas gibi tarihsel döneminin ünlü isimlerini hikayesinde barındıran sürükleyici bir ana hikaye sunmaktadır. Assassin's Creed Odyssey, sizin seçimleriniz doğrultusunda şekillenebilecek bir hikaye yapısına sahiptir. Bu yapımın sizlere sunacağı farklı silah türlerine ek olarak tercih edeceğiniz özelleştirilebilir güçleriniz sayesinde akıcı oyun mekanikleri ile karşılaşacaksınız. Oyunumuzun içerisinde bulunan deniz savaşları ve kara savaşları oynanışa çeşitlik getirmeyi başarmıştır. Doyurucu oynanış süresine sahip olan bu etkileyici yapım, sizlere eğlenceli bir oyun deneyimi sunacaktır. 

Bu oyun ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

Assassin's Creed Brotherhood

  Assassin's Creed Brotherhood, Rönesans dönemi İtalya'sında geçmektedir. Oyunun piyasaya çıkış tarihinden yıllar geçmiş olsa da sizlere hâlâ göze hoş gelebilecek grafikler sunacaktır. Assassin's Creed Brotherhood, etkileyici grafiklerine ek olarak sürükleyici bir ana hikayeye de sahiptir. Döneminin Roma şehrini, eşsiz tarihsel yapıtları ve güçlü şehir atmosferi ile kaliteli bir şekilde yansıtmayı başarmıştır. Bu yapımda, Ezio Auditore adındaki genç ve atletik olan bir suikastçıyı kontrol edeceksiniz. Düşmanlarınızın ellerinden kurtaracağınız insanları kendi saflarınıza katabilecek, onları farklı şehirlerde göreve gönderebileceksiniz. İsterseniz de yandaşlarınızın bir kısmını savaş esnasında sizlere yardımcı olabilmeleri için kendi etrafınızda tutabilirsiniz. Rönesans döneminin öncü isimlerinden Leonardo da Vinci, karakterinize görevler eşliğinde yeni ekipmanlar hazırlayacaktır. Yeni ekipmanlarımız ile düşmanlarımızın hakkından kolayca gelebiliyor oluşumuz, oynanışı basit bir hâle getirmiştir.

Bu oyun ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.