God of War Benzeri Oyunlar

God of War Benzeri Oyunlar

Hack and slash oyunlar. En iyi hack and slash oyunlar. God of War benzeri oyunlar. En başarılı hack and slash oyunları. God of War'a en çok benzeyen oyunlar.

 Bu yazımızda God of War'a benzeyen oyunlardan bahsedeceğim. God of War çok köklü bir oyundur. Her oyuncu bu oyunu oynayamasa bile kesinlikle duymuştur. Benim gibi oyunları sadece bilgisayar üzerinden oynayan oyuncular için bu oyunu oynayamamak herkesin içinde bir ukde bırakmıştır. Bu listemizde ise God of War'a oynanış olarak çok benzeyen oyunlara yer verdim. Listemize başlayalım.

Güncelleme: God of War sonunda bilgisayarlara geldi. Fiyatı biraz fazla olduğu için siz yine de bu oyunlara da göz atın derim :) 

Darksiders Warmastered Edition

 Darksiders Warmastered Edition, ilk Darksiders oyunumuzun grafiklerinin yenilenmiş versiyonudur. Bu oyunumuzda mahşerin dört atlısından olan War karakterini yöneteceksiniz. Epik hikaye anlatımı ve doyurucu aksiyonu ile bu oyun size kendisini sevdirecektir. Darksiders oyunumuz epik müzikleri ve ses sanatçılarının kalitesiyle sizlere mükemmel bir savaş atmosferi yaşatacaktır. Uzun soluklu oynanışı ve epik Boss savaşlarıyla sizlere unutulmaz bir aksiyon deneyimi sunacaktır. Darksiders, sizi dur durak bilmeyen bir aksiyonun içine sokmak yerine dozunda serpiştirilmiş bulmacalar yardımıyla dinlenme fırsatı sunacaktır. Bu oyunumuz uzun soluklu macerasında oyuncuları ilerlemeye zorlamayıp, rahatça oyunun dünyasını keşfedebilme imkanı sağlamaktadır. Bölümlerin içerisine serpiştirilmiş çeşitli ek silahlar, oynanışı daha eğlenceli bir hâle getirmiştir. Playstation oyun konsolu sahibi olmadığınız için God of War oyunlarına uzaktan baktıysanız bu oyunumuz sizlere ilaç gibi gelecektir. 

Bu oyun ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

DmC: Devil May Cry

 DmC: Devil May Cry, aksiyonun dibine vurabileceğiniz bir yapımdır. Dante karakteri ile oynayacağınız bu oyunda silahlarınıza ek olarak şeytani güçlere de sahip olacaksınız. DmC: Devil May Cry, farklı silah çeşitleri ve bu silahlar arasında olan hızlı geçiş sayesinde sizlere çeşitli kombolar yapabilme imkanı sunacaktır. Gaza getiren müzikleri ve etkileyici atmosferi ile sizlere kendisini sevdirecektir. Bu keyifli oynanışın yanında sürükleyici ana hikayesi de ilginizi çekmeyi başaracaktır. Silahlarınız arasında hızlı geçişler yaparak kendinize has ölümcül kombolar yapabileceksiniz. Cennet yaratıklarına cennet silahları ile hasar verebiliyorken cehennem yaratıklarına cehennem silahları ile hasar verebilmenin oyuna tatlı bir zorluk kattığını söyleyebilirim. Yeni silahlarınızı ve kombolarınızı test edebileceğiniz bir arena modu da mevcuttur. Oynarken keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak bu yapıma mutlaka bir şans vermelisiniz.

Bu oyun ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

 Ryse: Son of Rome

 Ryse: Son of Rome, ailesi barbarlar tarafından öldürülürken buna şahitlik eden genç Roma askeri olan Marius Titus'un intikam alma hikayesini konu almaktadır. Oyunumuzda gözlerinizi kamaştıracak grafikler ile süslenmiş etkileyici savaş atmosferleriyle karşılaşacaksınız. Sinematikleri film tadında olan bir ana hikayesi bulunmaktadır. Karakterlerin mimik ve diyaloglarının çok başarılı bir şekilde aktarıldığını söyleyebilirim. Oyunumuzun hikayesi ortalama bir ana hikayeden fazlasını sizlere sunmayı başaracaktır. Roma dönemini düzenli roma lejyonları ve acımasız gladyatörler ile kaliteli bir şekilde yansıtmayı başarmıştır. Vahşi ve göze hoş gelen bitirici hareketler izleyecek olsanız bile oynanış kendini fazlasıyla tekrar edecektir. Düşman çeşitliliğinin fazla olmaması da biraz canınızı sıkabilir. Ana hikayemizin kısa sürmesi de başka can sıkıcı unsurdur. Bu saydığım olumsuzluklara rağmen sizlere görsel bir şölen sunacak bu yapıma mutlaka bir şans vermelisiniz.

Bu oyun ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

Hellblade: Senua's Sacrifice

 Hellblade: Senua's Sacrifice, yapımına yüksek bütçeler ayırılmamasına rağmen şaheser diyebileceğimiz nitelikte bir yapımdır. Oyunun yapımına düşük bütçeler ayırılmış olsa bile kalitesiyle büyük bütçeli oyunlara kafa tutabilmektedir. Bu oyunda psikoz hastası olan Senua karakterini kontrol edeceksiniz. Senua'nın ruhsal sorunları ve yaşayacakları sizleri derinden etkileyecektir. Hellblade: Senua's Sacrifice, sizlere aşırı etkileyici bir hikaye anlatımı sunacaktır. Etkileyici bölüm tasarımları ve göze hoş gelen grafikleri ile kendinizi muazzam bir atmosferin içerisinde bulacaksınız. Oyunumuzun müziklerinin çok başarılı ve akılda kalıcı olduğunu söyleyebilirim. Bu yapım, oynanış kısmında sizlere fazla çeşitlilik sunamasa da zamanı yavaşlatabilme gibi yeteneklerle oynanışı eğlenceli bir hâle getirmeyi başarmıştır. Aksiyon kısmında aradığım çeşitliliği bulamasam da oyunun içerisine serpiştirilmiş bulmacalar oynanışa çeşitlik getirmeyi başarmıştır. Muazzam atmosferiyle ve etkileyici hikaye sunumu ile beni mest etmiş bu yapıma mutlaka şans vermelisiniz.

Bu oyun ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Bonus : Darksiders II

 

 Darksiders II Deathinitive Edition, bu serinin ilk oyunu olan Darksiders oyunun devam oyunudur. Oyunda mahşerin dört atlısından olan Death karakterini yöneteceksiniz. Oyunumuzun keşfedilebilir devasa bir açık dünyası bulunmaktadır. Darksiders II Deathinitive Edition, birinci oyunun üstüne yenilikler getirmiştir. Serinin ikinci oyunu, farklı savaş stratejileri geliştirebileceğiniz çeşitli eşyalar ve bu eşyalarınız için çeşitli geliştirme yöntemleri sunmaktadır. Bu yapım, uzun oynanış süresi ve keşfedilebilir dünyasıyla beni fazlasıyla tatmin etmeyi başarmıştır. Kaliteli müzikleri ve etkileyici Boss savaşları sayesinde keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Detaylı yetenek ağacı ile kendi dövüş stilinizi oluşturabilir, oluşturacağınız yetenek ağacına göre eşyalar kuşanabilirsiniz. Oyunun haritasında bulunan arenaya giderek eşyalarınızı ve yeteneklerinizi test edebilirsiniz. Geçmişte oynadığınız MMORPG oyunlarına karşı bir açlık duyuyorsanız bu oyuna 132 saatini vermiş birisi olarak bu oyunu oynamanızı şiddetle tavsiye ederim.

Bu oyun ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.