Etkileyici Senaryolu Filmler

Etkileyici Senaryolu Filmler

Etkileyici senaryoya sahip film önerileri. Senaryosu güzel filmler. Sürükleyici film önerileri. Hikayesi güzel filmler. Senaryosu güzel filmler. Senaryosu güzel film tavsiyeleri.

 Bu yazımızda sizlere senaryosu ile sizleri mest edebilecek filmlerden bahsedeceğim. Beklemediğiniz bir film, senaryosu ile sizleri derinden etkilemeyi başardığında keşke daha önce izleseydim dediğiniz oluyordur. Bu yazımızda da tam olarak bu tarz filmleri kaleme alacağız. Listemize başlayalım. 

Parasite

Parasite, oldukça fakir bir ailenin zekalarını kullanarak kendi hayat standartlarını nasıl iyileştirdiklerini anlatan bir yapımdır. Bu film, eğlenceli diyalogları ve ustaca kaleme alınmış senaryosuyla sizleri şaşırtmayı başaracaktır. Her şey, fakir aileninin genç oğlunun yakın arkadaşının işi olan ingilizce hocalığını devralmasıyla başlar. Delikanlının yakın arkadaşı zengin Park ailesinin küçük hanımına ingilizce dersleri verirken acil bir işi çıktığı için bu görevini bizim oğlana devreder. Fakir ailenin oğlu bu görevi devraldıktan sonra Park ailesinin gözüne girmeyi başarır. Park ailesinin zenginliğini gören fakir ailemiz kurnazca bu ailenin içine sızmaya çalışır. Park ailesinin içine sızma taktiklerini izlerken zaman zaman gülecek zaman zaman da derin düşüncelere dalacaksınız. Parasite, sadece bir komedi filmi olmanın dışında izleyicilere çok zekice toplumsal mesajlar veren de bir yapımdır. Son zamanlarda çıkmış en kendine has hikayeye sahip bu filme mutlaka göz atmanızı öneririm.

Filmin konusu ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

Whiplash

Whiplash, başarıya giden yolların ne kadar dikenli olduğu gösteren en çarpıcı filmlerden biridir. Ana karakterimiz olan Andrew, küçük yaşlardan itibaren bateri çalan ve bateride kendisinden söz ettirmek isteyen hırslı bir gençtir. Üniversite tercihinde de ülkenin en iyi müzik okulu olarak gördüğü Shcarffer Konservatuarı'na girer. Burada yeteneklerinin övüleceğini ve hızlı bir şekilde başarı basamaklarını çıkacağını hayal eder fakat olaylar hiçde onun istediği gibi gerçekleşmez. Dünyada görebileceğiniz en mükkemmelliyetçi müzik hocasına denk gelir. Hocasının isteklerini yerine getirmekte zorlanan Andrew, çocukluk hayali olan bateriyi bırakma aşamasına kadar gelir. Yaşadıkları onu bir yandan hırslandırırken bir yandan da hayatını mahvetmektedir. Zorlu seçimler arasında kalan Andrew, bütün zorluklara göğüs germek ya da pes etmenin arasındaki ince çizgide mekik dokumaktadır. Bu filmi izlerken akıllara şu soru gelecektir. Fazla baskı ile insan içindeki cevheri daha kolay mı ortaya çıkarır ya da bu cevheri ortaya çıkarmaya çalışırken baskının altında ezilerek kendi hayatını mı mahveder. Filmimiz fazla  baskı ile ortaya ne sonuçlar çıkabileceğini iyi ve kötü yanlarıyla bize güzel bir şekilde yansıtmayı başarmıştır. Kışkırtma dolu bu filmi izlemenizi kesinlikle öneririm. 

Filmin konusu ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

Joker

Joker, başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck'in hayatını konu almaktadır. Arthur, toplum tarafından dışlanan bir adamdır. Hayatı boyunca zorbalığa ve yalnızlığa mahkum olmuştur. Hayata tutunabilmek için komedyenlikde kullandığı maskelerle bağ kurar. Bu bağ o kadar kuvvetlidir ki zamanla kendi kimliğinden uzaklaşır ve Joker karakterini benimsemeye başlar. Bu film, Joker karakterinin en baştan sona doğru nasıl oluştuğunu bizlere çarpıcı bir şekilde anlatmaktadır. Karakter gelişimini seyircilere çok etkili bir şekilde aktaran Joker, izleyicilerin empati duyabildiği bir karakter haline dönüşür. Bu empati sadece izleyicilerle kalmayıp filmdeki insanlarında örnek aldığı bir idol haline gelir. Joker karakteri kötü bir karakter olmasına rağmen bu kadar seveni olmasının en büyük sebebi bu karakterin nasıl bir karakter gelişimi olduğunu bilmemizden kaynaklanıyor. Filmde bazen şiddetin dibine vurulmuş sahnelere bazen de dram öğeleriyle donatılmış etkileyici sahnelere tanıklık edeceksiniz. Pskolojik yönü ağır basan bu filme mutlaka göz atmanızı öneririm.

Filmin konusu ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

Warrior

Warrior, iki dövüşçü kardeşin hayat hikayesini anlatan bir yapımdır. Filmde iki kardeşin arasında geçen rekabeti ve geçmişte yaşanmış olaylardan dolayı birbirlerine duydukları nefretin açığa çıkması ile karşılaşacaksınız. Filmin hikayesinde alkol bağımlılığından yeni yeni kurtulmaya başlayan bir baba ve onun oğullarıyla yaşadıkları anlatılmaktadır. Babanın iki oğlu da büyük dövüş için kendilerini hazırlamaya başlarlar. İki kardeşin arasındaki nefret onları bu dövüş organizasyonunda daha da hırslı bir hale gelmelerini sağlar. Oyuncu kadrosunda Tom Hardy oğlanlardan biri olan Tommy Riordan karakterini canlandırırken, Joel Edgerton ise Brendan Conlon karakterini canlandırmaktadır. Bu iki başarılı oyuncunun karakterleri ile bütünleşmesi filmi seyredenlere duygu yüklü bir kardeş hikayesi sunmaktadır. Bu filmde sıradan bir dövüş filmi ile karşılaşmayacaksınız. Yumruklardan ziyade hırsların, tutkuların ve nefretin ringde  çarpışmasını izleyeceksiniz. Sizi ekran başına kitleyebilecek bu etkileyici yapımı mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Warrior, gerek senaryosuyla gerek duygu yüklü dövüş sahneleriyle tam bir başyapıttır.

Filmin konusu ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.