Aksiyon Filmi Önerileri

Aksiyon Filmi Önerileri

Aksiyon filmi önerileri. Senaryosu güzel filmler. Sürükleyici film önerileri. Hikayesi güzel filmler. Senaryosu güzel filmler. Aksiyon filmleri. En iyi aksiyon filmleri. Aksyion filmi tavsiyeleri.

 Bu yazımızda sizlere aksiyonu bol filmlerden bahsedeceğim. Mermilerin havada uçuştuğu, kavga ve dövüşün hiç bitmediği, izlerken nefesinizi tutacağınız tarzda filmler önereceğim. Aksiyonu bol olan filmler listemize başlayalım. 

The Raid

The Raid, özel bir ekibin suçlularla dolu bir binaya baskın yapma görevi ile başlar. Bu baskında işler pek istenildiği gibi gitmemektedir. Binanın her odasında farklı azılı suçluların bulunması ve baskın yapan ekibin başına koyulan para ödülü baskına giden ekibin adeta baskın yemesine dönüşecektir. Ana karakterimiz Rama, bir yandan ekip arkadaşlarını kurtarmaya çalışırken aynı zamanda amansız bir hayatta kalma mücadelesi vermektedir. Ana karakterimizin üstüne akın akın düşmanların  geldiği bu filmde nefes almayı unutacak, dövüş sahnelerini izlerken gözlerinizi ekrandan ayıramayacak ve  bu kadarıda pes diyeceğiniz sahnelerle karşılaşacaksınız.Tek nefeste izleyeceğiniz bu yapımda bazı sahneler fazlasıyla abartılı olsa da size aksiyonu doruklarda yaşatacaktır. The Raid, sonu gelmeyen dövüş sahnelerinin yanı sıra filmin hikayesinde oluşacak ufak sürprizlerle de filme olan ilginizi canlı tutmayı başaracaktır.  Hayatta kalma dürtüsü hiç bu kadar çarpıcı ve şiddet dolu olmamıştı. Aksiyon açlığınız varsa bu yapıma mutlaka göz atmanızı öneririm.

Filmin konusu ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

John Wick

John Wick, emekliye ayrılmış bir suikastçının hikayesini anlatmaktadır.  Huzurlu bir yaşam isteyen John, eski hayatını bir kenara bırakmış ve karanlık işlerden elini ayağını tamamen çekmiştir. Eşinin vefatından sonra hayata karşı tek dayanağı, eşinden kendisine kalan en değerli varlığı ve can yoldaşı köpeğidir.  John, köpeği ile mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamını devam ettirirken evlerine gelen soyguncuların can yoldaşı köpeğini öldürmesi sonucunda eline silah almama yeminini bozar. Köpeğinin intikamı için kollarını sıvayan ana karakterimiz, evine giren soyguncuları temizlemeyle işe başlar. Soygunculardan birisi mafya babası Viggo Tasarov’un oğlu Josef Tasarov’dur. Soygunculardan intikam alma ile başlayan bu serüven çok farklı boyutlara taşınır. Aksiyonu bitmek bilmeyen, mermilerin havada çarpıştığı bir yapım ile karşı karşıya kalacaksınız. Nefes kesici sahneleri ile sizleri ekran başına kilitleyebilecek  potansiyele sahip bir filmdir. Usta oyuncu Keanu Reeves  yorumu ile New York sokaklarında aksiyona doyacaksınız.  Saf aksiyon arayan biriyseniz bu filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Filmin konusu ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

Green Street Hooligans

Green Street Holigans, futbolun holigan tarafını konu alan bir yapımdır. Futbolun sadece futbol olmadığını, taraftarlarıyla bir bütün olduğunu bizlere anlatmaktadır. Hepimizin Yüzüklerin Efendisi serisinden tanıdığı Elijah Wood yani namı değer Frodo Baggins, Matt ismindeki ana karakterimizi canlandırmaktadır. Harvard'ta gazetecilik okuyan Matt, oda arkadaşına ait uyuşturucu kendi yatağında bulununca okuldan atılır. İngiliz bir adamla evlenmiş ablasının yanına İngiltere'ye taşınmak zorunda kalan Matt, eniştesinin West Ham United fanatiği kardeşi Ben ile takılmaya başlar. Matt oldukça sakin mizaçlı, kavga ile işi olmayan efendi bir delikanlıdır fakat Ben tam aksine bir holigandır. Gün boyunca Ben ile takılan ana karakterimiz kendisi fanatizmin ve kavgaların arasında bulur. Başlarda zorlansa da zamanla bu durum hoşuna gitmeye başlar. Filmdede duyacağınız o meşhur repliği dile getirir. ''Birkaç yumruk yiyip camdan yapılmış olmadığınızı anladığınızda sınırlarınızı zorlamadan yaşadığınızı hissedemezsiniz.''  Futbola ve tribün kültürüne ilginiz varsa bu yapıma mutlaka göz atmanızı öneririm.

Filmin konusu ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.

Venom

Venom, Marvel çizgi roman evreninin ezeli kötülerinden biri olan Venom'un hikayesini anlatmaktadır. Venom'u ünlu oyuncu Tom Hardy canladırmaktadır. Venom, girdiği vücudu kontrol altına alan ve o kişiye  özel güçler sağlayan bir virüstür. Filmimizde ana karakterimiz olan Eddie Brock'un Venomla olan eğlenceli  birlikteliğine tanıklık edeceksiniz. Yeri geldiğinde komik yeri geldiğinde vahşi bir Venom izleyeceksiniz. İkilinin diyalogları çok ustaca bir şekilde kaleme alınmış. Eddie Brock, vücudunda bir virüs ile yaşamanın zorluklarını izleyenlere çok etkileyici bir şekilde yansıtmıştır. Ana karakterimizi başarılı oyuncu Tom Hardy yorumu ile izlemek bu filmi izlemeye değer kılan unsurlardan biri olmuştur. Marvel evrenini ve Tom Hardy'nin oyunculuğunu seviyorsanız bu filmi izlemenizi öneririm.

Filmin konusu ilginizi çektiyse detaylı inceleme için buraya tıklayabilirsiniz.